Poradenství

Od svého založení provádí firma sledování chorob a škůdců v hlavních zemědělských plodinách, prognózu jejich dalšího výskytu, signalizaci a doporučení k ošetření. V základní filosofii zakladatelů je vytvořit službu nezávislou na nejistých státních dotacích nebo jiných vlivech. 

Hlavním principem naší práce je nestrannost, nezávislost a objektivita.
Tato služba byla od roku 2006 rozvíjena v Jižních Čechách a části Středních Čech, postupně byla rozšiřovány na další území s cílem vytvořit fungující celoplošnou síť na území celé republiky.
Proto došlo od roku 2010 k navázání spolupráce se Zemědělským Výzkumným ústavem v Kroměříži a k přejmenování činnosti na MSD – monitoring, signalizace, doporučení.
 

MSD monitoring, signalizace, doporučení
 
U projektu MSD provádí naše firma sledování výskytu chorob a škůdců na území Čech. ZVÚ Kroměříž provádí tuto činnost podle systému ZS Kluky na území Moravy. Vyhodnocujeme zdravotní stav hlavních polních plodin. Vydáváme doporučení zemědělské veřejnosti o potřebách ošetření formou pravidelně (v době hlavní vegetace 1x týdně) zasílaných mailových zpráv.
 
Aktuální pokrytí oblasti Čech pozorovacími stanovišti zde.
 

Vzorovou situační zprávu si můžete prohlédnout v tomto odkazu.

 

Zájemci o zasílání situačních zpráv nás mohou kontaktovat prostřednictvím tohoto odkazu.

Smlouvu pro MSD a zasílání situačních zpráv je možno stáhnout v sekci ke stažení nebo přímo zde.

 

Plošné průzkumy
Pomocí rozsáhlé sítě pozorovacích stanovišť provádíme plošné průzkumy na výskyt konkrétních patogenů a odběry jejich vzorků nebo vzorků napadených rostlin.
 
Diagnostická činnost
Provádíme přesnou determinaci chorob a škůdců hlavních zemědělských plodin.

 

Aktuality

26. 01. 2023

Polní dny 2023

Zveme Vás na tradiční polní dny:   15. 6. 2023 - Polní den Poříčí nad Sázavou - zahájení v restauraci Pyšelka v... »Více zde

Důležité informace